Teisipäeval, 5. märtsil kell 17:15 avatakse Physicumi (W. Ostwaldi 1) galeriis näitus “Eesti parimad teadusfotod 2015 & 2017”. Näitus jääb avatuks 2. aprillini.
Näitus koondab kahe viimati toimunud Eesti teadusfotokonkursi parimaid palasid. Konkursi võidutöödest koostatud fotovalik viib vaataja põnevale rännakule nii erinevate materjalide ja elusorganismide mikroskoopilisse sisemusse kui ka kosmoseavarustesse. Portreed teadlastest tutvustavad aga kohati lausa fanaatilisest uurimisjanust kannustatud teadustöö köögipoolt.
Kõik 34 fotot on varustatud kirjeldustega, mis annavad teavet sellel kujutatu olulisuse kohta teadusuuringutele. Eestikeelse veebientsüklopeedia Vikipeedia arengu toetamisega tegeleva Wikimedia Eesti regulaarselt korraldatava teadusfotokonkursi eesmärk on teaduse tegemise ja selle jäädvustamise populariseerimine. Seejuures ei piirdu see võistlus ainult Eestiga, vaid on osa ülemaailmsest teadusfotovõistlusest, kus viimasel korral osales üle 2200 osavõtja. Ülemaailmse võistluse korraldaja Ivo Kruusamägi sõnul toovad teadusfotod selgelt esile fotograafia avardunud võimalusi: “Me saame tabada silmale nähtamatuid lainepikkusi, fookustada oma pilku üksikutele aatomitele või püüda kaugete galaktikate kuma. Me saame jäädvustada aja kulgu või ületada suurusjärkude võrra inimsilma kaadrisagedust.”
Physicumi asukate huvi näituse vastu võiks tõsta asjaolu, et väljas on ka oma maja inimeste tehtud pilte.
Lasersiller (Heli Lukner, Sandhra-Mirella Valdma, Andreas Valdmann) 2017. a. konkursi võiduseeriast